Masz konto? Rejestracja

Motocykle

Policjantka

Często słyszałam na serwerze dyskusje co do sprzętów różnego rodzaju, aż dziwię się, że dział "motoryzacja" świeci pustkami, więc postaram się go trochę rozruszać... Ponadto uważam, że jest za mało wątków dotyczących pasji naszych użytkowników, gdyby było ich więcej - lepiej byśmy się wszyscy poznali i zsolidaryzowali. Oczko
Do rzeczy... Jako, iż sezon motocyklowy się zaczął: 
Jeżeli są jacyś fani jednośladów, jeżdżą bądź jeszcze nie, ale zamierzają...

Zapraszam do dyskusji: 
1. Jaki  sprzęt?
2. Skąd jesteście?
3. Zlotki - jeśli ktoś jest z podobnych okolic - można umówić się na lotkę. Oczko
4. Zdjęcie wymarzonego sprzętu, bądź posiadanego - dlaczego akurat ten, a nie inny?
5. Dyskusje co do parametrów maszyny, części motocyklowych - polecane firmy
6. Dyskusje co do sprzętu motocyklisty - kask, kombinezon, rękawice, buty, termoaktywne ciuchy
7. Dobre rady dla początkujących, zarówno jak i zaawansowanych motocyklistów

Do wszystkich fanów prędkości, adrenaliny, pasji motocyklowej, lub po prostu jazdy rekreacyjnej - Lewa w górę! Oczko
Odpowiedz Ostrzeż

GRYZLI

Nawet nie zauważyłem kiedy został dodany ten dział,a prosiłem o niego technika :-P
Na dzień dzisiejszy śmigam bmw k1300s,
Jestem z okolic Leszna,
Na złoty rzadko jeżdżę może bardziej z przyczyn braku uprawnień na motocykl hehe, a jeśli chodzi o mój i brata asortyment motocyklowy to mam w czym wybierać :-P na dzień dzisiejszy mamy około 30 motocykli, Ʈƹąǥµƹ do dzisiaj pewnie ślina leci :-P
Odpowiedz Ostrzeż

Ʈƹąǥµƹ

Ojj leci ślinka Smutny
Odpowiedz Ostrzeż

GRYZLI

a ty @KillerPaulaa jeździsz ?
Odpowiedz Ostrzeż

KAPITAN KOKS

Coś dla rozluźnienia Duży uśmiech

1. Jaki sprzęt?: Rower :p
2. Skąd jesteście?: Radzyń Podl./Lublin
3. Zlotki - jeśli ktoś jest z podobnych okolic - można umówić się na lotkę. Oczko: Jeżdżę solo Duży uśmiech
4. Zdjęcie wymarzonego sprzętu, bądź posiadanego - dlaczego akurat ten, a nie inny?: -
5. Dyskusje co do parametrów maszyny, części motocyklowych - polecane firmy: Tyle ile nogi pociągnął hehe Duży uśmiech
6. Dyskusje co do sprzętu motocyklisty - kask, kombinezon, rękawice, buty, termoaktywne ciuchy: Aby sobie kroku nie obetrzeć Duży uśmiech
7. Dobre rady dla początkujących, zarówno jak i zaawansowanych motocyklistów: Nie polecam jazdy na 1 kole bez przedniego koła upside

Sam nie mam moto ale kręci mnie to, kto wie może w przyszłości coś postawię do garażu Duży uśmiech
░ ∗ ◕ ں ◕ ∗ ░
[Obrazek: b0drdh0.png]
Odpowiedz Ostrzeż

Policjantka

(06-Maj-2018, 16:59)GRYZLI napisał(a): a ty @KillerPaulaa jeździsz ?

Jak miałam 18 lat chciałam robić prawko na A2, ale dowiedziałam się od instruktora który prowadzi te jazdy, że lepiej zacząć od samochodu, pojeździć trochę przysłowiową "puszką", poznać zasady ruchu drogowego i wtedy dopiero zabrać się za jednoślad. Podzieliłam jego zdanie, z tym, że czekam do tych 24 lat żeby zrobić prawo jazdy na pełną kategorię A. Niewiele mi zostało Język. Przeboleje. Z resztą - Po co się ograniczać do jakichś 500ccm i małej mocy jak można od razu wsiąść na litra albo coś większego od tych 500ccm. upside Generalnie nie jestem zwolenniczką  "ciśnij ile fabryka dała, na tym polega ta pasja" bo to bzdura - tacy ludzie niszczą reputację prawdziwym motocyklistom, dlatego janusze potem od dawców wyzywają Oczko po za tym ciśnięcie manetką do oporu to żadna przyjemność z jazdy. Po za adrenaliną i większym ryzykiem utraty życia nie daje to nic... 
Co do motocykli, takich realnych na moją kieszeń w przyszłości... Baaardzo lubię hondy CBR, mam do nich wręcz słabość... No i Yamaha R1, która jest chyba dla kobiety idealna patrząc na jej masę (lekka jest), ale niestety do "er jedyneczki" przypięła się łatka zabójcy, podobnie jak do samochodów BMW. Ludzie kochają stereotypy. To nie motocykl ani samochód zabija, ale głupota ludzka Oczko
Odpowiedz Ostrzeż

GRYZLI

CBR,ki coraz ładniejsze robią ;-) sam posiadam 1000RR sc59 z 2013 roku i mogę stwierdzić że jest klasa ;-),bardzo fajnie wyglądają też kawasaki z1000 albo 750, jedynym mankamentem tych moto jest brak szyby z przodu :-/
Odpowiedz Ostrzeż

Policjantka

(08-Maj-2018, 12:13)GRYZLI napisał(a): CBR,ki coraz ładniejsze robią ;-) sam posiadam 1000RR sc59 z 2013 roku i mogę stwierdzić że jest klasa ;-),bardzo fajnie wyglądają też kawasaki z1000 albo 750, jedynym mankamentem tych moto jest brak szyby z przodu :-/

Zazdroszczę CBRki  love
Klasa sama w sobie, tak jak mówisz. Niektóre wyglądają też agresywnie Duży uśmiech 
Co do Kawasaki to H2R rewelacja ale droooogie. Jak to ktoś rzekł... Silnik świszczy jakby miał w środku wściekłą wiewiórkę. Duży uśmiech  Haha. No i rozpędza się do 400km/h. Miazga. Ale chyba nie byłabym w stanie wycisnąć z niej całej "esencji" prędkości. 
Ja sama zaczynałam jeździć na jakichś pierdziawkach typu zipp pro, albo zumico, czy junaki, jawy... Skuterek dziadkowi podbierałam mimo braku prawka. Duży uśmiech
Niedługo będę mogła jeździć na 125 bo będę 3 lata posiadała prawo jazdy, to może na coś lekkiego będę zbierała, póki pełnego A nie mam Oczko.
A potem może do drogówki do policji pójdę na mótóry. Duży uśmiech  Swoją drogą też na hondach jeżdżą ;D .  
Motocykle fajna pasja, dopóki soda do głowy nie uderza. Jak to śmiałam mówić... Zamiast serca tłok, ale też i olej w głowie Oczko
Odpowiedz Ostrzeż

мιиι¢σи

Ja kiedyś miał skutera, ale laweta mi go zabrała Duży uśmiech
Odpowiedz Ostrzeż

Margay™

Ja posiadam  motocykl enduro o pojemności 350. Jest to YAMAHA TT 350 z 1989, przejechane ma około 22000 w silniku nic nie robiłem. Regulowałem gaźnik wymieniłem filtr powietrza i oleju wraz z olejem, wymieniłem cały napęd włącznie z dwoma zębatkami i łańcuchem. Wymieniłem też przednią oponę, a teraz zamierzam wymienić klocki hamulcowe z przodu. Przy spokojnej jeździe pali mi około 3 litry a przy  podjazdach i szybszej jeździe po lesie 4-5 litrów. Sprawuje się bardzo dobrze mam ją ponad rok i nie narzekam. Jeździ się nią bardzo wygodnie. Jedynym minusem tego motocykla jest waga które wynosi aż 130 kg co przy jeździe w terenie sprawia  kłopoty.
Odpowiedz Ostrzeż

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości