Masz konto? Rejestracja

Samochody

Policjantka

Adekwatnie do motocykli... Auta. Może zacznę:
Osobiście jestem zachwycona samochodem Saab 9-3. A zaczęło się niewinnie od zakupu przez chłopaka tego modelu. upside
Saab ten to przedlift, manualna skrzynia biegów, usportowiona wersja czyli około 150 - 170 kucy pod maską (zdarzają się modyfikacje gdzie jest ich jeszcze więcej), czary sedan z jasnym wnętrzem, benzyna, rocznik 2007. Jest również wersja aero.
Cena tych aut jest niesamowicie niska moim zdaniem jak na komfort jazdy i żywotność. 
Jedyne na co można ponarzekać to spalanie, niestety pali dość dużo jak na silnik 2000 ccm. 
Stylizacja wnętrza jest robiona na wzór samolotu (capholder wysuwa się, przypominając przy tym wysuwane koło z podwozia samolotu - swoją drogą ta część jest bardzo trudno dostępna - kiedy capholder się zepsuje to kaplica - ciężko dorwać), przy czym firma Saab wcale nie ukrywa że właśnie na taki wzór robiła te samochody. Generalnie zajmują się produkcją samolotów. 
Szwedzi ogólnie mają bardzo elegancki styl, w końcu kraj skandynawski. Wzorują się prostotą i minimalizmem, co według mojej osoby daje właśnie efekt elegancji. upside
A Wy? Jaki samochód preferujecie ? Oczko
Odpowiedz Ostrzeż

KAPITAN KOKS

Schabowy jest zawsze spoko, też polecam Duży uśmiech

Ja preferuje amerykańce produkowane na EU - Ford Focus oraz Ford Bmax. Pisząc niżej ja mam na myśli auto w rodzinie (rodziców ale użykuje), ja osobiście posiadam dziada, o którym wolę nie pisać haha Duży uśmiech

Posiadałem Focusa MK2 (polift z 2009) od nowości, od 2009 był raz na serwisie - wymiana drzwi po tym jak facet wjechał w mój bok.
do 2017 roku jeździł bez zarzutu, filtry oleje jak na czas się wymieniało to i potrafił się odwdzięczyć.
Silnik był nietypowy, nie ten duratec 1.6 tylko 1.6 od yamahy ze sportową skrzynią biegów ( tylko ta elektroniczna blokada vmax Smutny((, przy 170km/h zapinałem 5 a blokada do 180 )
Jeździł do 2017 bo miał ciężką walkę z łosiem i drzewem.
Cały przód praktycznie wyrwany, połowa dachu także, a kierowca wysiadł sam, sam wezwał pomoc i przygotował dokumenty dla policji.
Auto godne polecenia, z zew. wyglądał jak gó... ale klatkę bezpieczeństwa dla kierowcy zrobił fest. A i ten silnik 1.6 osiągi całkiem spoko, kilku na światłach się z tyłu zostawiło Duży uśmiech

Bmax, kupiłem 2 latka w 2016, automat 6-stka dwusprzęgłowa skrzynia (ta z powershiftem do manualnej zmiany biegów)

Auto już zaczyna 2 rok z nami i do tej pory bez zarzutu, mam tylko problem gdzie postawić na wymianę oleju, w serwisie drogo to wyniesie.
Blokada niestety tak jak w focusie. na Sportowym biegu nawet 6 nie zapina.
Auto nie ma słupka, po otwarciu wszystkich drzwi jest pełen przelot w szerz (ale posiada stalowe wzmocnienia, które po zamknięciu robią za slłpek).
Auto w 2012 roku otrzymało 5/5 gwiazdek na crash testach, także wypadło bardzo dobrze.
Kontrola trakcji też nie zawodzi. Ostatnio miałem okazję test łosia przy ponad 100km/h robić na ekpresówce.

Auto też polecam gorąco, mówią, że automat to dla kobiet itd. Ale pojechać w trasę na drugi koniec Polski to jest różnica, używać 1 nogi a dwóch.
Odpowiedz Ostrzeż

Ristore

Mercedes W124 1991 2.0 Diesel

I wiecej nic nie musze mowic (:
MAKE SOURCECS GREAT AGAIN
Make Ristore smart again
Odpowiedz Ostrzeż

dawowi

Ristore wie co dobre Oczko
Mercedes W124 1995 E 250 Diesel.
Odpowiedz Ostrzeż

GRYZLI

A ja jestem zwolennikiem marki BMW
Najbardziej zadowolony jestem z modelu E30 który posiadam,poza tym mam jeszcze dwie e39, najbardziej polecam z 3.0d, druga ma benzynę 2.5 pod maską
A żonie kupiłem e91, autko stylistycznie bardzo fajne i godne polecenia ale niestety 4cylindry mnie osobiście nie zachwycają(za mało koni)do spokojnej mogę polecić
[Obrazek: tenor.gif][Obrazek: tenor.gif]
Odpowiedz

KAPITAN KOKS

Jak w124 o tylko AMG. NOTHING ELSE !

GRYZLI E30 klasyka upside Też lubię BMW, miałem okazję jeździć e30,e36 i e39. Bardzo fajnie się FWD jeździ Duży uśmiech
Odpowiedz Ostrzeż

Kala.

U mnie całkiem przypadkiem zawsze był to samochód wyprodukowany w Niemczech, mimo, że jestem od dziecka zakochana w amerykańskich klasykach i tzw. Muscle Cars.

Moim pierwszym samochodem była Jetta mk2. Przekładka z 1.3 na 1.6, benzyna, 75 km, 4 biiegowa skrzynia. Była w bardzo dobrym stanie technicznym i sprzedałam ją po 4 miesiącach osobie, która chciała zrobić z niej projekt.

Kolejnym był Mercedes W124, z silnikiem 2.0 benzynowym. Był taksówką w Warszawie i miał ponad 500 tyś. przebiegu i mimo, że był z końca lat osiemdziesiątych, był bardzo zadbany i mega wygodny. Był to pierwszy tylni napęd z jakim miałam do czynienia, ale po dwóch miesiącach zamieniłam się za inne auto, gdyż instalacja gazowa zaczęła się psuć. 

Vw Golf mk2 gti z 91. Zaczęty projekt, gwintowane zawieszenie, poszerzane nadkola, uturbiony silnik, kubełki zamiast foteli, bagażnik przygotowany pod klatkę itd. Bardzo spontaniczna decyzja, chciałam z tego bardziej zrobić dill, ale za bardzo mi się spodobało. Miałam go półtorej roku, jeździłam na różne zloty, spoty itp. Niestety, kręgosłup dawał się we znaki, więc zaczęłam szukać czegoś wygodniejszego:

Vw Passat B4. Chyba najbardziej ze wszystkich go lubiłam. Silnik 2.0, 115 km, gdzie w planach miałam zrobić przekładkę na VR6, ale brakło czasu i zostało tak jak było. Może to i lepiej, bo mimo, że najlepiej mi się nim jeździło, był bardzo pechowy, gdyż mój tato 4 razy miał nim wypadek. Tak też po wielu przejściach i naprawach poszedł na żyletki. 

Obecnie poruszam się oplem corsą i raczej długo przy nim zostanę (o ile jego stan na to pozwoli), bo póki co, dążę do spełnienia marzenia o posiadaniu Mustanga. W dzieciństwie, zamiast lalek wolałam Hot Wheels, a kiedyś podczas przeglądaniu jakiegoś magazynu motoryzacyjnego taty, napotkałam taki model jak boss 302 z 1970 roku. Już wtedy wiedziałam, że mustang to to, czego chcę w przyszłości. Widziałam ów model na żywo tylko raz w życiu, było to półtorej roku temu na jednym z targów motoryzacyjnych.
Po prostu - coś pięknego.
Odpowiedz Ostrzeż

SNEAKY

E30 tylko do latania bokiem, stoi u mnie w garażu i czeka już jakiś czas na remont generalny, póki co silnik u mechanika :< a do zwykłej jazdy po mieście volvo v40 t2 2016 rocznik, polecam
Odpowiedz Ostrzeż

GRYZLI

SNEAKY a to masz jeszcze seryjny silnik w niej, czy jakiś swap zrobiłeś?
[Obrazek: tenor.gif][Obrazek: tenor.gif]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości