Nowy styl

Więcej FPS w Counter Strike Source

Siema, piszę ten wątek z myślą o osobach, które borykają się ze spadkami fpsów oraz różnego rodzaju ścinkami.

Link do stronki na której wszystko jest fajnie opisane:
https://forum.pcformat.pl/Malo-fps-w-Cs-...--214207-t

Macie podany tam zestaw komend, które należy wrzucić do swojego configu lub wpisać do konsoli. Komendy te bardzo podwyższają fpsy, wyłączając mało potrzebne efekty graficzne lub efekty gameplayowe. Fakt, grafika trochę się pogarsza, ale nie są to drastyczne zmiany. Uważam, że warto użyć tego sposobu, niewielkim kosztem grafiki.

W moim przypadku, UWAGA!!!: z około 50-70 fps, zrobiło się 150-220 fps!!! Lecz dla stabilności ustawiłem fps na max 60. Od tego momentu zero lagów i spadków, a granie na serwerze na którym znajduje się sporo osób to czysta przyjemność Duży uśmiech
Myślę, że chociaż trochę pomogłem upside) .

Pozdro: Margay

Boże, margej, weź wyjeb fps_max 60. Ustaw to sobie bez limitu
[Obrazek: bMtmPtp.png]

(03-Gru-2018, 14:31)rude wredne napisał(a): Boże, margej, weź wyjeb fps_max 60. Ustaw to sobie bez limitu

Rudy, czemu? Przerabiałem już temat. Zauważyłem zależność. Jeśli ustawisz wartość fps równą maksymalnemu odświeżaniu twojego monitora ( w moim przypadku to 60 Hz ), to gra nie ma "oporu". Celownik sam w sobie chodzi płynniej, a przy puszczaniu full auto nie ma jakiś zbędnych niepłynności. Nie rozumiem dlaczego mam ustawić na max 300, dlatego prosiłbym bym Cię o wyjaśnienie.

Dobrze gadasz margay. Ja przy 60hz mam ustawione 65.

Też nie raz wałkowałem ten temat w internetach

Jeżeli możesz mieć więcej bez problemu, to ustaw sobie więcej. Jak masz 60hz i będzie pływało więcej fpsów, to będzie chodziło płynniej i hz też będą się zgadzały. Ja mam monitor 144hz, ale nie ustawiam sobie maksymalnie 144 fpsów, bo to nie ma sensu, skoro mogę mieć więcej. Różnicę czuje tylko wtedy, kiedy zjeżdżają mi poniżej tego. O tym co mówisz, to by się zgadzało w starych grach, gdzie nawet ustawisz sobie synchronizacje pionową, która blokuje fpsy do 60 i podobno ma sprawiać, że gra chodzi płynniej. JEDYNA gra, przez te wszystkie lata, w której mi to pomogło, to był Prototype 2. Normanie fpsy skakały mi powyżej 144, ale cięło i szarpało tak, że masakra. Pomogło włączenie synchronizacji pionowej, która ogranicza te fpsy do 60 i pomimo tego, że było ich mniej, to gra działała lepiej i płynniej. Trochę z pupki przykład, bo prototype singiel, a cs online, ale wiadomo o co chodzi. W csie, nawet tej starej wersji, na której gramy, takiego problemu nie ma. ZAWSZE ustawiaj sobie jak najwięcej fpsów. Odświeżanie monitora nie ma tu nic do gadania.

(04-Gru-2018, 01:39)rude wredne napisał(a): Jeżeli możesz mieć więcej bez problemu, to ustaw sobie więcej. Jak masz 60hz i będzie pływało więcej fpsów, to będzie chodziło płynniej i hz też będą się zgadzały. Ja mam monitor 144hz, ale nie ustawiam sobie maksymalnie 144 fpsów, bo to nie ma sensu, skoro mogę mieć więcej. Różnicę czuje tylko wtedy, kiedy zjeżdżają mi poniżej tego. O tym co mówisz, to by się zgadzało w starych grach, gdzie nawet ustawisz sobie synchronizacje pionową, która blokuje fpsy do 60 i podobno ma sprawiać, że gra chodzi płynniej. JEDYNA gra, przez te wszystkie lata, w której mi to pomogło, to był Prototype 2. Normanie fpsy skakały mi powyżej 144, ale cięło i szarpało tak, że masakra. Pomogło włączenie synchronizacji pionowej, która ogranicza te fpsy do 60 i pomimo tego, że było ich mniej, to gra działała lepiej i płynniej. Trochę z pupki przykład, bo prototype singiel, a cs online, ale wiadomo o co chodzi. W csie, nawet tej starej wersji, na której gramy, takiego problemu nie ma. ZAWSZE ustawiaj sobie jak najwięcej fpsów. Odświeżanie monitora nie ma tu nic do gadania.
Aaa no to może i się zgadza. Dzięki za wyjaśnienie Rudy upside

W strzelankach zawsze wybieraj opcję, która da Ci więcej fpsów upside. Tak jak pisałem wyżej, hz nie gra roli. Nie sugeruj się również wypowiedziami różnych osób na internetach, odnośnie tego, że "ludzkie oko nie widzi wincyj niż xx fpsów". Prosta zasada: więcej fpsów = lepiej. Oczywiście są wyjątki, jak wszędzie. Zazwyczaj w portach gier z konsol, gdzie gry są lockowane na np. 30 lub 60 fpsach. W takich wypadkach, gdy je odblokujesz jakoś, gra zaczyna chodzić 2x, 3x szybciej. Ostatni przypadek, który widziałem, to był całkiem nowy fallout (pomijając fakt, że sama gra to jedno wielkie gówno).

Szczerze? Na moim celeronie zależy od mapy. na dust 1.6 mam 80-100+ fps, na innym dust 40-60. Użyłem innego configa Język
Specyfikacja lapka:
Celeron N3060 1,6-2,4 GHz
2 GB RAM
Intel HD 400

CS:
wszystko prócz modeli na low
1280x600
[Obrazek: tumblr_myzyx8c0iJ1rarngto1_400.gif]

Jasne, że na dust_1.6 będziesz miał więcej fpsów. Mapa nie ma żadnych detali i wszystko jest kwadratowe. Na de_port już tak super by nie było Oczko

Użytkownicy przeglądający ten wątek: fizek, 1 gości