Hejka, pamiętam że już kiedyś robiłem taki poradnik, ale nigdzie go tu nie widzę być może gdzie indziej. Tak więc jest tutaj trochę poradników typu "paczka celowników" "różowy celownik" "tęczowy celownik" ale nie ma jeszcze jak zrobić swój własny. Tak więc teraz wytłumaczę wam jak zrobić swój własny kolor celownika ze wszystkich dostępnych kolorów które macie np w programie Paint.

Pierwsze co robimy wchodzimy na stronę https://www.rapidtables.com/web/color/RGB_Color.html i wybieramy sobie swój kolor. Musimy zapamiętać albo sobie gdzieś zapisać trzy kody naszego koloru (R G B czyli red green blue). W moim przypadku to R-64 G-4 B-255. 
[Obrazek: e30bb85e820b2.jpg]


Następnie pobieramy mój plik z google drive https://drive.google.com/open?id=1BIepmveOTp8DE-NjaIqoUR4l6aD5btx1 i program VTFEdit (przydatny do pracy z grafiką w cs). Otwieramy mój plik tym programem i po otwarciu w nawiasie wpisujemy kolejno liczby kody naszego koloru RGB (u mnie to 64, 4, 255) zawsze w kolejności R,G,B jak na screenie poniżej.
[Obrazek: 414d15a993e1b.jpg]


Następnie klikamy File>>Save, kopiujemy plik i wklejamy do cstrike/materials/VGUI podmieniając istniejacy (są tam dwa takie pliki jeden VTF, drugi VTM, nie usuwajcie ich, po prostu po wklejeniu kliknijcie żeby podmienić istniejacy plik). W ten sposob mozecie sobie zrobić swoj własny celownik, w przyszłosci wystarczy tylko wejść do folderu vgui, otworzyć plik VMT, wpisać nowe kody koloru i zapisać zmiany co jest bardzo ważne, bez zapisu zmian liczby po prostu się nie zmienią. Enjoy :)

[Obrazek: source.gif]